#iskolai erőszak

Miért is kell úgy dobálni a „buzi” kifejezést, mint a röplabdát tesiórán?
 

Miért is kell úgy dobálni a „buzi” kifejezést, mint a röplabdát tesiórán?

Az iskolai zaklatás túl azon, hogy mindennapos jelenség, egyre nagyobb méreteket ölt: azokban az intézményekben, ahol nem reagálnak a problémára, és nem tesznek kísérletet arra, hogy erőszakmentes iskolai környezetet teremtsenek, egy LMBTQI-diáknak is sokkal rosszabb. A Háttér Társaság leszbikus, meleg, biszexuális, transznemű, queer és/vagy interszex tanulókat kérdezett meg az iskolai tapasztalataikról. Az eredményekből jól látszik, hogy vannak pozitív folyamatok, de bőven van még tennivaló az oktatási intézmények és a pedagógusok részéről is.

Czeglédi Fanni Czeglédi Fanni







Óráról vitték el a rendőrök a 12 éves lányt
 

Óráról vitték el a rendőrök a 12 éves lányt

Csoportos rablás és személyi szabadság megsértése miatt ítéltek két év javítóintézetre egy lányt, aki tavaly, 12 éves korában barátnőivel együtt féltékenységből megvert egy másik bakfist. Idősebb barátnője is két évet kapott. Az ítélet nem jogerős.

hvg.hu hvg.hu


 

"Ötven lájkért fölteszek magamról egy félmeztelen képet"

Magyarországon a 11–17 éves tanulók több mint fele élt már át online bántalmazást a felmérések szerint, és az iskolai erőszak, amelynek szinte kivétel nélkül előbb-utóbb lesz online vetülete is, ma már a 11-12 éveseket is egyre jobban érinti. A generációs szakadék miatt a szülők többsége nem érti, hogy mi történik a gyerekével, az iskolák pedig tagadnak: a cyberbullying az ő iskolájukban egyáltalán nem jellemző. Pedig az alattomos jelenségről beszélni kell, állítják többek között azok a művészek, akik a témát színdarabban és regényben dolgozták fel.

Hercsel Adél Hercsel Adél